Cristiano Ronaldo, Luka Modriç dhe Mohamed Salah do të diskutojnë mes tyre çmimin e “Futbollistit më të mirë të vitit” nga UEFA. Qeveria e futbollit europian ka përzgjedhur 3 emrat finalistë, të ceremonisë që vlerëson lojtarin më të mirë të sezonit t&eu...

Lexo më shumë...

Derbi i parë madrilen mes Real dhe Atletico do të luhet për trofeun e Superkupës së Europës. Sonte në mbrëmje duke nisur nga ora 21:00 në Talin të Estonisë në një stadium me kapacitet vetëm 13 mijë vende do të “luftohet” për trofeun e parë sezonal n&eum...

Lexo më shumë...

Granit Xhaka ndjeu zemërimin e tifozëve të Arsenalit pas ndeshjes së tij të dobët kundër Manchester Cityt, deri në pikën sa shumë prej tyre kërkojnë “kokën” e tij. Mesfushori i Kombëtares zvicerane bëri një Botëror fantastik me helvetët përpara se t&eu...

Lexo më shumë...

Që Ronaldo është një prej futbollistëve më të mirë në historinë e futbollit kjo nuk ka as më të voglin dyshim, por sigurisht këto arritje nuk kanë qenë të lehta për yllin portugez. Shpesh për stërvitjen e portugezit kanë folur edhe më herët trajner&...

Lexo më shumë...

Në krahinën turke të Samsunit po mbahet festivali i sporteve ekstreme "Falcon Fest". Në ditën e katërt të tij, kërcyesit "base" bënë një shfaqje spektakolare në ajër, duke kërcyer nga shkëmbinjtë në një lartësi prej 324 metrash në kanionin Sahinkaya. Pas k&e...

Lexo më shumë...

Alpinistja Arineta Mula ka arritur mëngjesin e së dielës të shpalosë jo vetëm flamurin e Kosovës, por edhe të Shqipërisë në malin më të lartë në Europë, në Elbrus të Rusisë. Pavarësisht kushteve të vështira klimatike dhe mungesës së nj&eum...

Lexo më shumë...

Real Madrid vijon të jetë tabu për Juventusin. Skuadra spanjolle ka fituar 3-1 ndaj Juventusit në miqësoren e zhvilluar në Maryland në kuadër të International Champions Cup. Me mungesa të rëndësishme vinin të dyja skuadrat ku Ronaldo nuk është ende gati për debutim. Bardhezinjt&...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top