Jeni në kërkim të një kure mjekësore që trajton dhe shëron shumë probleme shëndetësore? AgroWeb.org ju prezanton shtogun, lëngu i të cilit konsiderohet si ari i lëngshëm. Shtogu është një nga bimët më të lashta të kësaj toke. Emri shkencor i shtogut ...

Lexo më shumë...

A keni menduar ndonjëherë për origjinën e emrit Sherebelë? Rrjedh nga latinishtja dhe do të thotë “shërim”. Sherebela është e lidhur shpesh me anën femërore dhe është një aleate e vlefshme e femrave, në veçanti për shqetësimet e vogla apo të...

Lexo më shumë...

Ajri që ne thithim është mjaft i rëndësishëm në shëndetin tonë po ashtu edhe për mjedisin që na rrethon. Ndotja e tij edhe pse mund të mos jetë shumë e dukshme është vdekjeprurëse. Ndotësit e ajrit mund të jenë grimca pluhuri, kimikate apo materiale biologj...

Lexo më shumë...

Veshkat janë një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë. Veshkat janë organet që ndihmojnë filtrimin e mbetjeve nga gjaku, për ti larguar më pas nga trupi përmes procesit të urinimit. Gjithashtu veshkat janë të përfshira në rregullimin e presionit të g...

Lexo më shumë...

Vaji i Bërthamës së Kajsisë dhe dobite e tij per shendetin Eshtë një preparat 100% natyral. Ai nxirret nga farat e kajsisë së ëmbël, të cilat pas larjes dhe tharjes së tyre shtrydhen të ngrira pa pësuar asnjë ndryshim në strukturën e tyre kimike dhe me qëllim për ...

Lexo më shumë...

Keni dëgjuar për Dobitë dhe Përdorimet e Vajit të Qepës? Ka erë dhe aromë të vëçantë. Ai është një preparat 100 % natyral i cili nxirret nga shtrydhja e farave të qepës dhe bimës së qepës në gjendje të ftohtë, për të mos pësuar...

Lexo më shumë...

• Hudhra është një ilaç që i shërben 549 sëmundjeve, ku ndër më të rëndëishmet është kalçlifikimi i arterieve, kanceri, astma, sëmundjet e zemrës, diabeti. Ajo gjithashtu shërben për përmirësimin e aktivitetit seksual, ngritjes së imunitetit...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top