Ilaçi i zemres, mendjes , trupit dhe shpirtit, Kurani i bekuar! Ushqeje trupin me ushqime të shendetshme dhe te pastra, por mos harro:ushqeje shpirtin me Kuranin e famshem, ndricohu me te, udhezohu me te, se eshte keshille e cmuar dhe sherohu me te, duke e lexuar, degjuar dhe praktikuar drejt. Praktikoje drejt Kundër çdo energjie n...

Lexo më shumë...

Ushqimet luajnë një rol kryesor për mirëqenien e këtij organi.   Ruajtja e shëndetit të mushkërive dhe funksioneve të tyre është thelbësore. Mushkëritë e shëndetshme garantojnë që i gjithë organizmi të ushqehet siç duhet me oksigjen.   ...

Lexo më shumë...

Disa ushqime janë në thelb të shëndetshme, plus fakti që veprojnë si ilaçe kundër lodhjes se perditshme, stresit dhe depresionit. Nëse ndiheni të pikëlluar, nëse ju lindin mendime të errëta ose nuk jeni të gatshëm për ndonjë gjë, përpiquni për të...

Lexo më shumë...

Shafrani i Indisë është një erëz jashtëzakonisht popullore dhe është përdorur kryesisht në mjekësinë kineze dhe indiane për shekuj me radhë. Ka aromë dhe ngjyrë karakteristike dhe gjen përdorim në trajtimin e problemeve të frymëmarrjes, sëmundjeve të...

Lexo më shumë...

A jeni gati t’i dini? Deti është një kurë e vërtetë për më shumë se 16 sëmundje. Sjell përfitime dhe lehtësime në rrugët e frymëmarrjes si: – Alergjitë respiratore – Sinusin – Astmën – Rikuperimin nga ftohjet dhe sëmundjet e tjera t&eu...

Lexo më shumë...

Sipas disa studimeve, panxhari përmirëson qarkullimin e gjakut, vonon shenjat e plakjes dhe madje parandalon kancerin. Konsumi i përditshëm i një gote me lëng panxhari ul presionin e gjakut dhe “relakson” enët e gjakut. Për të rritur efektin e saj ne rekomandojmë përbërësit e m&e...

Lexo më shumë...

Aroma e ëmbël dhe pikante e farave të karafilit e bën këtë të fundit një nga katër erëzat e rralla dhe më të vlefshme për njerëzimin.    Është koha perfekte për ta shijuar. Një çaj fantastik me aromë ndjellëse për shijen, humorin e mi...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top