Lodhja është një nga simptomat më të zakonshme të anemisë. Ajo ndodh për shkak se organet jetësore nuk marrin mjaftueshëm oksigjen në mungesë të rruazave të kuqe të gjakut. Anemia që vjen si pasojë e mungesës së hekurit është një nga format më...

Lexo më shumë...

Mjalti është ndoshta produkti më popullor i bletëve punëtore. E megjithatë, arsenali i bletëve përmban një tjetër “armë” të fortë në ndihmë të njerëzimit: Propolis që nuk duhet ngatërruar me dyllin e bletëve. Ky dyllë zakonisht përdoret n...

Lexo më shumë...

Kur ndjekim një dietë dobësimi, është normale të ndjejmë dëshirën të hamë disa ushqime me shumë kalori, qofshin këto të ëmbla apo të kripura. Për të shmangur një situatë të tillë janë disa ushqime që reduktojnë oreksin dhe mund të...

Lexo më shumë...

Lëngu i kumbullës ndihmon në trajtimin e një sërë diagnozash dhe simptomash e problemesh me shikimin, tretjen, diabetin, osteoporozën e të tjerë. Më poshtë, do të gjeni të listuara nga AgroWeb.org, përfitimet kryesore që mund të merrni nga lëngu i kumbullës. 1. Ndihmo...

Lexo më shumë...

Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë të dhënat e importit të këtij produkti të çmuar. Ndërkohë të dhënat e Institutit të Statistikave tregojnë se një shqiptar tashmë konsumon mesatarisht 3.1 kg kafe n&eum...

Lexo më shumë...

Përdorimi i hurmave arabe sjell përfitime të shumta shëndetësore, prandaj dietelogët e konsiderojnë si me të drejtë si një “minierë vitaminash”. I njohur si fruti i ëmbël me sheqer natyral dhe të padëmshëm, hurma është tejet e pasur në kalcium, hekur, ...

Lexo më shumë...

Ekzistojnë një sërë arsyesh përse rekomandohet të pini një gotë qumësht ,duke e përzier me mjaltë natyral. Kombinimi i tillë përdoret në ushqim por edhe në kozmetikë, për produkte të ndryshme të makiazhit. Megjithatë, më poshtë janë radhitur...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top